top of page

Chart Hotel 

Program dla Hotelu i SPA

System hotelowy CHART dzięki swojej niezawodności, uniwersalności i modularnej budowie, znajduje szerokie zastosowanie w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, hostelach i sanatoriach. System hotelowy z powodzeniem może być stosowany zarówno w małych, jak i dużych obiektach. Pomimo, że program zawiera bogaty pakiet funkcji charakteryzuje się łatwością obsługi.

 

Wieloletnie doświadczenie naszej firmy oraz istotny wpływ użytkowników na przygotowywane funkcjonalności sprawiają, że program jest intuicyjny, oraz zawiera szereg udogodnień wspierających pracę recepcji oraz całego hotelu.

 

Program hotelowy Chart projektowany jest przez hotelarzy, dla hotelarzy.

Minimalizujemy koszty wdrożenia bo wiemy, że jest to istotny czynnik wpływający na proces decyzyjny podczas zakupu oprogramowania. Przygotowując oprogramowanie dokonaliśmy wszelkich starań, aby program był prosty w obsłudze, intuicyjny oraz w jasny sposób informował użytkownika o popełnionym przez niego błędzie wskazując bezpośrednio na przyczynę pojawiającego się problemu. Dopasowując się do potrzeb Klientów, przy projektowaniu programu Chart, wdrożenie oprogramowania nie wymaga czasochłonnego szkolenia. Czytelność opcji oraz jasne komunikaty umożliwiają obsługę programu przez osoby, które nie uczestniczyły wcześniej w szkoleniach.

 

Recepcja - sprawna obsluga gościa hotelowego, to fundament każdego hotelu

Funkcjonalności Recepcji wykorzystywane są głównie przez personel recepcyjny, marketing oraz kadrę zarządzającą. Przygotowując opcje recepcyjne skoncentrowaliśmy się na tym, aby umożliwić sprawną obsługę Gości hotelowych oraz wyświetlenie niezbędnych informacji dotyczących całego obiektu hotelowego.  Dzięki zebraniu niezbędnych funkcji, które ułatwiają obsługę Gości, dają dostęp do wskaźników obiektu oraz wyniku finansowego jaki został wygenerowany w danych okresie, program posiada  rozbudowany poziom uprawnień umożliwiający konfigurację w taki sposób, aby najistotniejsze dane o obiekcie były dostępne tylko dla wybranych, zaufanych osób.

Rezerwacje i meldunki - pokoje czy łóżka – co sprzedaje Twój obiekt noclegowy?

 

Jedynie w naszym programie istnieje dowolność w prowadzeniu rezerwacji oraz meldunków pojedynczego miejsca w pokoju lub „całego” pokoju. W zależności od potrzeb program umożliwia:

  • rezerwowanie i meldowanie Gości w pokojach

  • rezerwowanie i meldowanie Gości na łóżkach w poszczególnych pokojach – funkcjonalność przydatna dla sanatoriów, pensjonatów, hosteli i obiektów noclegowych, które sprzedają miejsca/łóżka elastyczna i zmienna forma obsługi obiektu – swobodne dostosowanie do potrzeb Klienta)

 

Należności i sprzedaż - elastyczność, wygoda i kontrola – kluczowe właściwości podczas projektowania funkcjonalności sprzedażowych.

 

Nasi doświadczeni projektanci w przeszłości pracujący w hotelach, wiedzą jak ważnym elementem programu hotelowego jest prosta w obsłudze i elastyczna forma rozliczenia gościa. Wyszliśmy z założenia, że z jednego miejsca w programie należy umożliwić użytkownikowi kontrolę należności oraz sprawne rozliczanie pobyt gościa. Dlatego, wszystkie obciążenia Twoich gości przechowywane są w jednym miejscu w programie. Taka funkcjonalność daje możliwość w łatwy sposób rozliczyć gościa a następnie go wymeldować.

Obsługa dodatkowych zasobów - uzyskaj kontrolę nad gabinetami SPA, salami konferencyjnymi, grotami solnymi, sauną, solarium czy miejscami parkingowymi.

Wiele obiektów hotelowych, poza noclegiem i wyżywieniem, świadczy swoim Gościom usługi dodatkowe. Dostrzegając potrzeby naszych obecnych oraz przyszłych Klientów, program CHART daje możliwość obsługi dodatkowych zasobów obiektu, które wymagają rezerwowania lub kontroli ich dostępności.

Obsługa wyżywienia - planuj żywienie przed przyjazdem Gości, aby dział gastronomii wiedział wcześniej ile i jakie posiłki należy przygotować

Obecnie, w niemal każdym obiekcie noclegowym, Gościom oferowane jest wyżywienie. CHART umożliwia zaplanowanie posiłków już na etapie rezerwacji. Różnorodność konfiguracji posiłku pozwala na wprowadzenie wielu dowolnych typów i rodzajów, np. dieta, podwieczorek, kolacja, itp. Dla każdego posiłku może być przygotowanych wiele osobnych cenników.

Kredyt hotel - pozwól gościom hotelowym na opłacenie rachunków gastronomicznych w momencie wyjazdu

Integracja programu CHART z systemami Gastro POS umożliwia przesłanie bezpośrednio na pokój Gościa rachunku z restauracji, baru lub innego punktu sprzedaży. Dzięki tej możliwości Goście będą mogli otrzymać jeden wspólny rachunek za pobyt w hotelu oraz konsumpcję.

Zestawienia i raporty - czytelne informacje o statystykach, rozliczeniach oraz zakresie zmian wprowadzanych przez pracowników

Raportowanie w hotelarstwie nie jest sprawą banalną. Goście przenoszą się z pokoju do pokoju, negocjują ceny w trakcie pobytu, skracają lub wydłużają swój pobyt, wspólnie rozliczają usługi spa, gastronomię oraz noclegi w momencie wyjazdu, wpłacają zaliczki, które należy uwzględnić w rozliczeniu, żądają scalenia wszystkich usług w jedną pozycję i wiele innych przypadków. W programie zastosowano specjalne procedury przechowujące wszystkie dane mające wpływ na wynik finansowy lub informacje statystyczne. 

Archiwum - łatwy i szybki sposób na dostęp do danych w każdym momencie

Większość czynności wykonywanych w recepcji ma charakter powtarzalny. Niemniej jednak w wielu momentach działania hotelu istnieje konieczność zmiany stosowanych słowników, definicji, jednostek czy form płatności. Aby zachować pełną historię oraz integralność powyższych danych program zawiera dodatkowe miejsce, które kompletuje takie informacje. Każda zmiana wprowadzona do systemu może być konieczna do wykorzystania w najmniej spodziewanym momencie, dlatego wszelkie wprowadzone do programu dane przechowane są w „Archiwum”.

Integracja z systemami i urządzeniami zewnętrznymi, które z systemów oraz urządzeń, zainstalowanych w Twoim hotelu, będzie obsługiwał system Chart?

System CHART umożliwia współpracę z różnego rodzaju systemami i urządzeniami peryferyjnymi jak: centrale abonenckie, zamki elektroniczne, drukarki fiskalne, systemy finansowo-księgowe, systemy rezerwacji internetowych czy  GUS (automatyczne pobieranie danych na podstawie numeru NIP lub REGON).
Szeroka lista obsługiwanych urządzeń dostarczanych przez największych producentów pozwala na łatwą integrację i automatyzację codziennych procesów hotelu.

Rezerwacje internetowe - zwiększ sprzedaż pokoi i ogranicz do minimum obsługę rezerwacji internetowych

Integracja programu hotelowego z systemem rezerwacji internetowej Hotel-IN umożliwia zwiększenie sprzedaży pokoi.
W programie
CHART na bieżąco i bez ingerencji użytkownika zostanie wprowadzona nowa rezerwacja do systemu – natychmiast po złożeniu jej przez Klienta wprost ze strony internetowej. Dzięki temu mamy zawsze widoczny aktualny stan dostępności poszczególnych pokoi.

System gastronomiczny Gastro - sprawna sprzedaż i rozliczenia zamówień z restauracji hotelowej

Program CHART współpracuje ściśle z modułem Gastro POS oraz Gastro Szef, obsługującym strefę gastronomiczną w obiekcie. Taka integracja umożliwia rozliczanie sprzedaży w restauracji hotelowej czy w barze przez recepcję.

Korzyści:

  • współpraca z programem Gastro POS – możliwość zamykania rachunków na pokój

  • łatwe wystawianie faktur za cały pobyt z uwzględnieniem zamówień z gastronomii

  • „mała sprzedaż” na recepcji i przesyłanie danych do Gastro Szefa

  • tworzenie kart rabatowych systemu Gastro w chwili meldowania Gościa

     

bottom of page